Кір

У перші дні захворювання на кір у дитини спостерігаються різко виражені катаральні явища у вигляді риніту, фарингіту, ларингіту, кон’юктивіту, а також симптоми токсикозу – гарячка, головний біль, слабкість та ін. через 3-4 дні з’являється характерний кіровий висип, загальний стан дитини у цей час погіршується. Період висипання триває 4-5 днів, потім воно зникає, температура нормалізується і, якщо немає ускладнень, дитина поступово одужує.

У період виражених катаральних явищ хворого турбує сухий кашель, нежить, сльозотеча, його дратує яскраве світло, голосна розмова ті інші різкі звукові подразними. З цього виникає необхідність створення для хворого обстановки якомого повної тиші. Треба вимикати радіо, телевізор, не вести голосних розмов, поставити ліжко так, щоб в очі хворого не світили прямі сонячні промені.

Очі хворого у перші дні захворювання обережно промивають двопроцентним розчином борної кислоти або перевареною водою (кожне око промивають та витирають окремим ватним тампоном у напрямку від скроні до носа).

Хворим на кір необхідне свіже повітря. Слід якомога частіше провітрювати кімнату, де перебуває хворий, навіть узимку. Найсприятливіша температура приміщення 18-20 градусів за Цельсієм. У приміщенні, де знаходиться хворий двічі-тричі на день проводять вологе прибирання.

До раціону вводиться легкозасвоювана їжа, яка не вимагає від хворої дитини великих зусиль для жування, а саме: супи, бульйони, пюре, парові котлети, молочні продукти. Годують хворого невеликими порціями, але часто 5-6 разів на день. Не можна давати сухарі, печиво, розсипчасті каші, бо під час кашлю дитина може захлинутися і вдихнути у трахею тверді частки їжі. Корисно багато пити. Рідина очищає ротову порожнину, сприяє виведенню токсинів через нирки.

Сухі губи хворого змащують борним вазеліном, вушні та носові ходи у маленьких дітей періодично прочищають ватними джгутиками, змащеними вазеліновою олією. Старших дітей слід примушувати щодня чистити зуби. Хворі дуже пітніють, тому їм слід частіше міняти білизну.

У період розпалу недуги, а іноді під час деякого затухання її ознак, можлива поява ускладнень. Особи, які доглядають за хворими, повинні уважно стежити за змінами у стані здоров’я дитини і за підозри на негативні зрушення негайно інформувати про це лікаря. Найчастіше кір ускладнюється пневмонією, отітом, бронхітом, а іноді й такими тяжкими хворобами, як менінгіт та енцефаліт.

У період видужування діти ще деякий час залишаються слабкими, зі значно зниженим імунітетом. Тому їх треба оберігати від зараження іншими інфекціями, від застуди, значно обмежувати розумові, емоційні та фізичні навантаження, суворо дозувати тривалість ігор та інших розваг, піклуватися про подовження сну, постійний приплив свіжого повітря до приміщення, повноцінне харчування, збагачене вітамінами.

Кiлькiсть переглядiв: 326

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.