КОРОСТА – ЦЕ ХВОРОБА ТА ЩЕ Й ЗАРАЗЛИВА!

Все почалося несподівано. Спочатку на пальцях рук дівчинки шкіра стала дуже свербіти, а потім на руках і всьому тілі з’явилися пухирці і кірочки, шкіра зробилась сухою, почервоніла. Мати подумала – у дитини діатез, і перестала давати їй гострі страви, солодощі, яйця. А через декілька днів такі самі ознаки з’явилися і у бабусі. Потім почала чухатися мати. Всі в сім’ї переполошилися і аж тоді звернулися до лікаря. Виявилося, що у всіх була короста. Звідки? Не хотілося вірити. Культурна сім’я, мешкають в окремій квартирі з усіма зручностями. Невже привезла хворобу Оленка – небога, яка була на канікулах? Ще тоді помітили, що у неї руки були в розчухах і струпах, але на це не звернули уваги, а тепер згадали і написали Оленчиній матері. Та пішла з Оленкою до лікаря, і він поставив діагноз – короста.

В наші дні і говорити про цю хворобу, яка з’явилася з неохайністю, незручно. Але емоції емоціями, а короста – хвороба, та ще й гостро заразлива і досить розповсюджена серед населення нашої області.

Збудником корости є маленький кліщ, під мікроскопом подібний на черепаху. Самка цього кліща, проникаючи в шкіру, робить там тунель-хід і відкладає яйця. Кожних 3-4 дні із яєць вилуплюються молоді кліщі, які через 14-15 днів стають зрілими і готові ушкоджувати шкіру. На місці проникнення кліща на шкірі з’являється пухирець, сильне свербіння. Особливо вночі. Це зв’язано з тим, що самка кліща вдень знаходиться у стані спокою, а вночі проявляє активність. У людини порушується сон, підвищується нервове збудження, втрачається апетит і т.п. розчухи можуть бути настільки сильними, що у деяких хворих на коросту, особливо у дітей, на перше місце виступають ділянки екзематизації та гноячкові висипання. Зараження коростою відбувається різними шляхами: при тісному контакті з хворим, користуванні одними і тими предметами побуту, постільною і настільною білизною, одягом, при потисканні рук і т.п.

Часте миття і охайність, як правило, оберігають від зараження. При виявленні хворого на коросту в дитячому колективі чи сім’ї, потрібно уважно оглянути всіх. Хворих ізолювати і лікувати. Ні в якому разі не слід займатися самолікуванням, яке може призвести до задавнення хвороби і важких наслідків.

Тільки лікар може поставити правильний діагноз і призначити лікування.

Шановні батьки! При появі у вашої дитини будь-яких висипань негайно звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням. Своєчасне виявлення корости дозволяє вилікувати хворого за декілька днів.

Оберігайтесь самі і оберігайте ваших дітей від корости.

Кiлькiсть переглядiв: 558

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.